Súbor v praxi dlhodobo overených, vysoko účinných prípravkov na báze aktívnych zlúčenín striebra a iných, fyzikálne účinných látok, pre profesionálne i domáce použitie. Prípravky ANSILVER® slúžia k preventívnemu aj sanačnému ošetreniu interiérov aj exteriérov stavieb proti pliesňam, baktériám a kvasinkám. Tieto prípravky boli s úspechom použité pri sanácii zaplavených oblastí v roku 1997 na Morave a v roku 2002 v Českej republike. Prípravky ANSILVER® majú atest aj pre použitie v potravinárskom priemysle. Ich využitie je široké a používajú sa pri výrobe farieb a stavebných hmôt, textilných materiálov, v kozmetike, pri mikrobiologickej úprave vody, v poľnohospodárstve, vzduchotechnike a mnohých ďalších aplikáciách.

Príklady použitia

ASANEX

ASANEX je kvapalný antimikrobiálny, hlavne protipliesňový suspenzný prípravok s bieliacim účinkom určený na komplexné ošetrenie vlhkých múrov budov a pivničných priestorov, ako aj kúpeľní, skladov ovocia a zeleniny a pod. Prípravok pôsobí na celú škálu mikroorganizmov, ktoré sa zvyknú vyskytovať na vlhkom povrchu.

ASANEX - návod SK Prečo používať ASANEX ASANEX návod CZ

 

ANSILVER®PROFI – nový

Nový ANSILVER®  PROFI je moderný protipliesňový a antibakteriálny prípravok určený k preventívnemu alebo sanačnému ošetreniu interiéru a exteriéru stavieb, hlavne k náterom omietok, do stierkových a škárovacích hmôt. Výhody prípravku – jednoduchosť použitia a dlhodobosť účinku – ho predurčujú k použitiu všade tam, kde je potrebné zaistiť mikrobiálnu čistotu prostredia, najmä do obytných priestorov, skladov potravín, potravinárskych prevádzok, zdravotníckych zariadení a pod. Prípravok je povolené používať v nepriamom styku s potravinami.

ANSILVER®PROFI - návod SK ANSILVER®PROFI - návod CZ

ANSILVER® – T na fasády

ANSILVER® – T na fasády je antibakteriálny a protipliesňový prípravok určený na zabrzdenie až zastavenie rastu mikroorganizmov – okrem iného aj rias, machov, lišajníkov a pliesní na fasádach budov nových ako aj vyčistených.

ANSILVER - T na fasády - návod

KLIMAX®

KLIMAX® Je kvapalný antibakteriálny prípravok určený hlavne na preventívne ošetrenie klimatizačných jednotiek v automobiloch, obytných a priemyselných objektoch. Môže sa použiť aj na ošetrenie už používaných a znečistených klimatizačných jednotiek. KLIMAX® je prípravok, ktorého pôsobenie je okamžité a následne preventívne. Dlhodobý preventívny účinok vo vlhkom prostredí je daný pôsobením aktívnych zlúčenín striebra z antimikrobiálnej prísady ANSILVER® , ktorá účinne zabraňuje nárastu nových kolónií mikroorganizmov. Doba účinku je min. 6 mesiacov.

KLIMAX® - návod SK

Zásyp s aktívnym protizápachovým účinkom

Unikátne zloženie prírodných zložiek dlhodobo obmedzuje zápach nôh, podpazušia a iných potiacich sa miest tela. Určenie: na udržovanie čistoty vnútorných povrchov všetkých druhov obuvi, ich konzerváciu počas skladovania, odstránenie nepríjemného zápachu už používanej obuvi alebo zabráneniu vzniku zápachu pri novej obuvi. Môže byť takisto použitý do všetkých druhov rukavíc (pracovných, športových, na bežné nosenie). Ich vysypaním je dosiahnutý suchý pocit pokožky aj pri dlhodobej práci napr. v latexových alebo gumených rukaviciach. Môže sa používať aj priamo na pokožku nôh a rúk, do podpazušia, pod prsníky a na všetky miesta tela, ktoré sú silno namáhané potením a slabým odvetraním.

ZÁSYP - návod

STELAXTHERM

Termoaktívna stierková hmota určená hlavne na vnútorné ošetrenie obvodových stien a stropov bytov, panelových domov, chát, objektov so sezónnym využitím a pod.. Výrazne zlepšuje tepelnú pohodu v miestnosti. Určená na takmer všetky druhy podkladov ako sú betón, sádrové a vápennocementové omietky, sádrokartón, prefabrikované panely, drevotrieskové panely a pod.. Veľmi vhodné pre chalupy, chaty, garáže, kancelárie, reštaurácie, nemocnice, hotely a penzióny, úrady ako aj do priemyselných temperovaných hál. 

Návod na použitie

 

FINAL l.s. Ag+ – nový

Biela maliarska farba so zvýšenou odolnosťou voči zapliesneniu s vysokou belosťou, krycou schopnosťou a odolnosťou proti oteru za sucha. Obsahuje zmes plnív a pigmentov vo vodnej styrénakrylátovej disperzii s prísadou hlavne anorganických aditív. Nový FINAL l.s. Ag+ je použiteľný na preventívne alebo sanačné ošetrenie interiérov stavieb. Výhodou je jednoduchosť použitia a dlhodobý účinok. Farbu je možné použiť všade, kde je potrebné zaistiť dlhodobú čistotu prostredia, najmä obytných priestorov, skladov potravín, zdravotníckych zariadení, šatní, kúpeľní a pod. Nový FINAL l.s. Ag+ je povolené používať v nepriamom styku s potravinami.

Návod na použitie

BOROWOOD®

Vysokoúčinný prípravok pre dlhodobú ochranu dreva proti všetkému drevokaznému hmyzu. Prípravok BOROWOOD® je určený na komplexnú ochranu drevených konštrukcií, krovov, podláh, obkladov v interiéroch a exteriéroch. Dodáva sa vo forme prášku. Po rozpustení vo vode sa aplikuje náterom, postrekom, máčaním alebo tlakovou impregnáciou.

Návod na použitie